Místa v okolí Plzně, která stojí za navštívení

3. srpen 2021

Věděli jste, že v okolí Plzně je spoustu míst, které stojí za to navštívit, ale moc se o nich neví nebo nepíše? Některé místa Vám poodkrejeme :-)

Místa v okolí Plzně, která stojí za navštíveníMísta v okolí Plzně, která stojí za navštívení

Andrejšky - 20 min od hotelu

Přírodní památka v podobě skalních útvarů, které se najdete v těsné blízkosti Radyně. Ze Starého Plzence se line pohodlná stezka, dlouhá asi 3,5 km. Na jejím konci se nachází hrad Radyně. Trasa zde.

Kotel u Rokycan - 25 min od hotelu 

Rozhledna, která Vám za příznivého počasí zajistí pohled na Šumavu, Brdy nebo onen hrad Radyni. Příjemnou procházku si můžete užít z Rokycan o délce 5 km, nebo Kamenného Újezdu. Trasa zde.

Hromnické Červené  jezírko - 30 min od hotelu

Tajemné místo, které se nejmenuje “červené” pro nic za nic. Voda v jezírku obsahuje vysoký podíl železa a kyseliny sírové - proto rozhodně nedoporučujeme koupání. Jeho tajemnost Vás ale uchvátí. Trasu naleznete zde.

Vyhlídka Havlova skála - 40 min od hotelu

Vyhlídku najdete v obci Liblíně severovýchodně od Plzně. Jedná se o méně navštěvované místo, jelikož stezka není značená. Pokud cestu najdete, dostanete odměnu v podobě nádherného pohledu na řeku Berounku, Liblín a hrad Libštejn. Trasa zde.

Místa jako Hromnické Červené jezírko můžete spojit například s vyhlídkou Havlovou skálou, nachází se blízko sobě a je to krásný celodenní výlet.