Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie. Další informace
 
 

Hotel ibis Plzeň  • Historická metropole západních Čech
  • Důležité průmyslové centrum
  • Výborná dopravní dostupnost.
  • Bohaté kulturní vyžití
  • Dobrá destinace pro milovníky přírody
  • Centrum nákupů všeho druhu
  • Řada moderních sportovišť
  • Metropole dobrého piva


Plzeň a okolí

Plzeň se nachází na západě České republiky a je naším čtvrtým největším městem. Plzeň založil v roce 1295 na soutoku řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže český král Václav II. Výhodná geografická poloha mezi Prahou a hranicemi umožnila Praze rychlý ekonomický rozvoj. Hlavní město Praha je od Plzně vzdálené ani ne hodinu cesty. Plzeň dodnes zaujímá v západní části Čech dominantní postavení silného průmyslového, obchodního, kulturního a správního centra.

 

V 19. století - v období industrializace - byly v Plzni založeny známé průmyslové giganty - strojírenský komplex Škoda a Plzeňský Prazdroj. V roce 1991 zde byla založena Západočeská univerzita, čímž se Plzeň zařadila mezi česká univerzitní města. Mimořádným projektem v rámci celé České republiky je současná výstavba moderní průmyslové zóny Borská pole.

 

Historické jádro města bylo v roce 1989 prohlášeno městskou památkovou rezervací. Mezi nejcennější památky patří zejména gotický chrám sv. Bartoloměje, renesanční radnice, barokní přestavby budov arciděkanství a františkánského kláštera, dále židovská synagoga či zcela ojedinělý soubor osmnácti domů vyzdobených sgrafity podle návrhů Mikoláše Alše.

 

Při návštěvě Plzně byste rozhodně neměli opomenout navštívit pivovar či Pivovarské muzeum a pro silnější povahy je tu plzeňské historické podzemí. Ti menší ocení zábavní centrum Techmania, v němž najdete stálé i putovní expozice podporující vytváření pozitivního vztahu k vědě zábavnou formou. Areál Techmania se rozkládá na 30 000 m2, nudit se tam rozhodně nebudete.

 

Kultura v Plzni žije. To dokazuje i fakt, že Plzeň byla pro rok 2015 zvolena hlavním městem evropské kultury. Odehrávají se zde kulturní akce a festivaly mezinárodního významu - Smetanovské dny, Skupova Plzeň, Historický víkend, festival Na ulici, Pilsner Fest či festival Divadlo. K nejhodnotnějším tradicím patří činnost Divadla J. K. Tyla.

 

Milovník přírody nebude strádat. Město obklopuje mnoho lesů s četnými vodními plochami. Okolí skýtá rozmanité možnosti výletů za historickými památkami Plzeňska. A pro ty, kteří dávají přednost utrácení, jsou tu nákupní centra Plzeň Plaza a Olympia.

 

Dopravní dostupnost

 

Hotel ibis Plzeň se nachází nedaleko dálnice D5. Z dálničního sjezdu 89 se do hotelu dostanete autem za pouhých pět minut. Poloha hotelu ibis Plzeň je výhodná nejen díky vhodnému umístění v důležité obchodní zóně, ale je i ideální výchozí polohou pro vaše další cesty. Z hotelu se do centra Plzně dostanete za deset minut autem či za dvacet minut městskou hromadnou dopravou.

 

Pro větší pohodlí můžete zvolit taxi. Jako hosté hotelu ibis zaplatíte za cestu do centra jednotnou smluvní částku 5€ a nemusíte se tak bát podvodných praktik.

 

Rozumíme tomu, že se některým hostům nebude chtít chodit po městě, po přírodě ani po nákupních centrech. Pro ty, co si přijeli především odpočinout, je tu náš lobby bar otevřený 24 hodin denně a příjemná venkovní terasa s vyhlídkou na hotelovou zahradu s minigolfem, který je hostům k dispozici.